Kokoonnumme Korsukylässä klo 15.00 ja tutustumme oppaan johdolla melonnan saloihin. Opittuja taitoja lähdetään testaamaan rauhalliselle Jyllinjoelle. Kanoottien malli on vakaa ja reitti rauhallinen, joten retki sopii hyvin aloittelijoillekin. Myös enemmän meloneille luonnonkaunis jokimaisema antaa varmasti uusia kokemuksia. Joen yli kaartuvat puut ja majavaperheen kotiseudut siivittävät matkaamme kohti alajuoksua.
Noin tunnin melottuamme vaihdamme kulkuvälineet E-fatbikeihin. Hämeenkankaan harjuja pitkin pyöräilemme Lomahotelli Jämille, jossa voi pitää omakustanteisen juoma/kahvitauon. Matka jatkuu takaisin Korsukylään.
Perille päästyämme voitte evästellä Korsukylän vohvelikahvilassa. Keskiviikkoiltaisin Korsukylässä valmistetaan myös lähiruoka-annoksia isompaan nälkään.
Kesto: noin 3,5 tuntia riippuen ryhmän vauhdista.
Varusteet: Säänmukainen ulkoiluvarustus
Hinta: 65 €/hlö sis. kelluntaliivit, melontaretken oppaan kanssa, E-fatbiken sekä vastuuvakuutuksen